V každej ruke pištoľ

  • Španielsko, 2012, 91 min, R: Cesc Gay

O FILME

Hrajú: Ricardo Darín, Luis Tosar, Javier Cámara, Eduardo Noriega, Leonor Watling, Candela Peña, Cayetana Guillén Cuervo, Eduard Fernández, Leonardo Sbaraglia, Jordi Mollà, Alberto San Juan, Anna Ycobalzeta, Sílvia Abril, Clara Segura
Vstupné: voľné

O čom sa rozprávajú muži medzi sebou? A ako otvorene hovoria o svojich pocitoch? Gayova sonda do milostného života ôsmich štyridsiatnikov, v ich každodenných situáciách, odhaľuje jedno a to isté: mužskú krízu identity. Všetci prežívajú podobne zmätené pocity. Nevyznajú sa vo svojej bublajúcej duši. A preto náhle prepuknutie emócií môže spôsobiť i nečakaná otázka či stretnutie s niekým známym. Zdôverenie sa priateľovi so svojimi depresiami, priznanie si krachu v partnerskom i kariérnom živote, túžba znovu sa vrátiť k exmanželke, sledovanie nevernej ženy, snaha zviesť kolegyňu či dozvedanie sa o chúlostivých problémoch kamaráta od jeho manželky. V každej ruke pištoľ je mozaika nepríjemných situácií a intímnych priznaní, ktoré Cesc Gay okorení jemu typickým humorom.

Kto má V každej ruke pištoľ? Eduardo Noriega alebo Candela Peña?

Eduardo Noriega a Candela Peña, V každej ruke pištoľ, zdroj: cinemaldito.es

Muži očami katalánskeho režiséra nie sú žiadni kovboji s chladnou tvárou. Naopak, sú veľmi zraniteľní a keď niekto vystrelí z pištole – bude to paradoxne žena. Svieže vtipné dialógy a celá plejáda skvelých hercov v nemilosrdnom portréte súčasných mužov a žien získali okrem iných významých ocenení hneď štyri ceny Gaudí.